En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-Dönüşüm

Sicilya - İtalya


 


Saat Farkı: 1 saat geri
Türkiye'den ulaşım: THY ve Alitalia'nın direkt seferleri ile Roma'ya uçulup oradan havayolu veya denizyolu ile ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 3,5 saat
Şehir içi ulaşım: Tren, Otobüs, Taksi, Feribot
En iyi Sezonları: Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim
Nüfus: 5,017,212

Sicilya şu anda Açık hava,Sıcaklık 27 ° C.

(Sıcaklık bilgileri 2 saat ara ile güncellenmektedir)

Sicilya  iklim bilgileri ve iklim grafiği sıcaklık grafiği

İklim:
Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık geçer.

Ekonomi:


Görülmesi Gereken Yerler:
CATANIA : Etna yanardağı PALERMO : San Cataldo Kilisesi - Palermo katedrali - Santa Maria dell'Ammiraglio (bizans mozaikleriyle süslü dini yapı) - Palazzo dei Normanni (tarihi kale) - Quattro Canti (eski şehir meydanı) - Catacombe dei Cappuccini (mezarlık) - La Vucciria (bit pazarı) - Fontana della Vergogna (çeşme) - Capella Palatina (şapel) - San Giovanni degli Eremiti - Via Roma (alışveriş caddesi) - Piazza Armerina TAORMINA : Teatro Greco (antik yunan tiyatrosu) - Isola Bella (plaj) - Mazzaro plajı SYRACUSA : Castello Eurialo (tarihi kale) - Zona Archeologica (antik roma kalıntıları) - Il Duomo Kilisesi - Tempio di Apollo (tapınak) AGRIGENTO : Valle dei Templi (tapınaklar vadisi) - Eraclea Minoa (arkeolojik kalıntılar) TRAPANI : Tempio Greco (antik yunan tapınağı) MESSINA : Fontana di Nettuno (çeşme) - Orologio Astronomico (astronomik saat kulesi) Stromboli adası ve yanardağı - Caltagirone köyü - Piazza Archimede - Palazzo Montalto

Müzeleri:
Villa Romana del Casale (mozaikli müze / Unesco listesinde) - Museo delle Saline (tuz müzesi) - Museo Archeologico Paolo Orsi (arkeoloji müzesi) - Museo Archeologico Regionale Eoliano (tarih müzesi) - Galleria Regionale della Sicilia (sanat müzesi) - Museo Archeologico Regionale (tarih müzesi) - Museo Etnografico Pitre (etnografya müzesi) - Museo Belliniano - Museo del Papiro (papirüs müzesi) - Museo Mandralisca (sanat müzesi)


SİCİLYA VIDEOShare |Otelleri:
Grand Hotel San Pietro (5*) - www.grandhotelsanpietro.net
Hotel Des Etrangers (5*) - www.hoteldesetrangerssicily.com
Therasia Resort (5*) - www.therasiaresort.it
San Domenico Palace Hotel (5*) - www.thi.it
Kempinski Giardino di Costanza (5*) - www.giardinodicostanza.it
Hotel Villa Carlotta (butik) - www.hotelvillacarlottataormina.com
Hotel Villa Ducale (butik) - www.villaducale.com
Hotel Villa Taormina (butik) - www.hotelvillataormina.com
Hotel Ucciardhome (butik) - www.hotelucciardhome.com
Sirius Hotel (butik) - www.siriushotel.it
Hotel Villa Angela (butik) - www.hotelvillaangela.com
Villa Schuler (butik) - www.hotelvillaschuler.com
Monte Tauro Hotel (4*) - www.hotelmontetauro.it
La Sirenetta-Park Hotel (4*) - www.lasirenetta.it
Grand Hotel Baia Verde (4*) - www.baiaverde.it
Hotel Villa Sirina (4*) - www.villasirina.it
Grand Hotel et Des Palmes (4*) - www.hotel-despalmes.it
Excelsior Palace (4*) - www.excelsiorpalacetaormina.it
Caol Ishka Hotel (4*) - www.caolishka.c


Genel Bilgi:
Akdeniz’in en büyük adası olma özelliğine sahip Sicilya, İtalya anakarasından Messina Boğazı ile ayrılır. Peloritani, Nebrodi, Madonie, Iblei gibi önemli dağlara sahiptir. Ovalar açısından fakir olan Ada Catania’da bir istisna yapar. Kıyışeridi manzarası hemen hemen her yerde büyüleyici bir güzellik sunmakta; küçük şirin adalar (Eolie veya Lipari, Ustica, Egadi, Pantelleria Adası ve Pelagie) sahilde oraya buraya yayılmış görünüm arzeder. Doğu Sicilya’nın iç kısmında bulunan Etna Yanardağı Avrupanın en yüksek (3323 m) aktif yanardağı olarak bilinir. Stromboli ve Volcano Adaları da aktif yanardağlar arasınadadır.

Palermo bölgenin merkezi olarak kabul edilmekte, kendi çevresinde merkez durumundaki diğer kentler Messina, Catania, Agrigento, Siracusa, Trapani, Ragusa, Enna, Caltanissetta olarak sıralanabilir.

Klasik Dönemde Grek Kolonisi olan Sicilya, Ada’nın hemen hemen her tarafında bulunan Magna Graecia anıtsal yapıları ve kalıntıları daha çok Agrigento, Gela, Tindari, Erice, Taormina, Siracusa yerleşkelerinde yoğunlaşmıştır.

İki değerli taş olarak kabul edilen Segeste ve Selinunte Tapınakları. Piazza Armerina’daki mozaikleri de Roma kalıntıları arasında kabul edilirler. Kaydadeğer bir Hellenistik Miras vardır (Siracuza, Gela, Agrigento, Selinute and Eraclea). Önemli Roma kalıntıları Taormina, Siracusa, Tindari, Solunto, Eloro and Patti kentlerinde görülebilir. Takibeden Sanatsal gelişim Arap-Bizans etkisinde inşa edilmiş olan kiliseler ve saraylar bırakan Norman dönemine rastlar. Gothik tarzı mimari Catania ve Siracuza kalelerinde görülebilir. Barok tarzı mimari ise istisnai bir refah yaşamış Palermo, Catania, Ragusa, Noto and Comiso kentlerinde halen ayaktadır.

Görülmeye değer Etrüsk koleksiyonu, heykeller, Selinunte Tapınağı Metoplarının sergilendiği Palermo Arkeoloji Müzesi; Sicilya Bölgesel Galerisi Ada’nın en önemli sanatsal kolleksiyonuna sahiptir. Catania Şehir Müzesi arkeoloji, antik ve modern sanat, tarihi buluntulara ev sahipliği yapmaktadır. Zengin arkeolojik ve fresk kolleksiyonuna sahip Bölgesel Müze ve Bölgesel Galeri Siracusa’da bulunmaktadır. Agrigento kenti Bölgesel Arkeoloji Müzesine sahiptir.

Taormina, Etna Yanardağı ve Agrigento Tapınakları Vadisi görkemli anıtları.

Agrigento Tapınakları Vadisi gezilip görülmeyi hakeder görkemlilikte, aynı biçimde Segeste ve Selinunte Dorik kompleksleri. Marsala yakınlarında birçok Fenike kalıntısının sergilendiği küçük bir ada, Mozia; sürpriz güzelliği ile dikkat çeken–büyük bir lagun- bölge. Adanın iç kesimi tablodan çıkmış görüntüsü veren bazıları çok ünlü Corleone, Prizzi and Partanna adlı köyleri ile kıraç ve yalnız bir görüntü sunar. Etna Dağı ise ilgililerine bir yandan Yanardağ bölgesine trekking olanakları sunarken, diğer yandan solukkesen güzelliği ile karlı krater gezisine davetiye çıkarmakta.

Bölgenin ünlü geleneksel festivali Agrigento Badem Çiçeği Fuarıdır.

İlk mafya ailesi Sicilya'da kurulmuştur ve MAFIA ismini koyan da Sicilya'dır. Mafyanın en meşhur oldugu köy Corleone'dir.

İtalya çizmesinin en ucundan binlerce yıl önce büyük depremler sonucu kopan Sicilya’ya iki yolla gidilebilir: Birinci ve kolay yolu, Roma veya Milano’da aktarma yaparak uçakla, adanın kuzey-batısındaki başkenti Palermo’ya ulaşmak; ikinci yol ise, Yunan mitolojisine göre Odysse’de Ulysse tarafından geçilen ve her iki yakasında Charybde ve Scylla isimli, denizcileri korkutan iki dişi devin durduğu, İtalya’nın güneyindeki Calabria bölgesinde bulunan, en dar yeri 3300 metre genişliğindeki Mesina boğazından feribotla geçmektir.

Şehir Uydu Görüntüsü

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET
 
Vize bilgileri    |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    
İtalya

Ülkeye bağlı şehirler
 Floransa
 Milano
 Napoli
 Roma
 Sicilya
 Siena
 Venedik
  


p p