En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-Dönüşüm


 SEYŞELLER

SEYŞELLER

Vize istenmiyor  |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    

 


Nüfus: 80,699
Yüz ölçümü: 451 km²
Para birimi: Seyşeller Rupisi (SCR)
Telefon kodu: 248
Başkent: Mahe
Yönetim Biçimi: Cumhuriyet
Önemli şehirleri: Praslin adası, La Digue adası
Komşuları: Hiçbir ülkeyle kara sınırı yoktur.
Ekonomi: Balıkçılık, Turizm, Hindistancevizi, Vanilya, Meşrubat
Voltaj: 110 Volt
Dil: İngilizce, Creole, Fransızca
Din: Hristiyan

Seyşeller  iklim bilgileri ve iklim grafiği sıcaklık grafiği

İklim:
Tropikal İklim hakimdir. Ocak ayı en yağışlı, Haziran-Temmuz-Ağustos ayları en kuru aylardır.


SEYŞELLER VIDEOShare |Genel bilgi:
Seyşel Adaları, Hint Okyanusu'nda Kenya ve Tanzanya'nın doğu, Madagaskar'ın kuzeydoğu açıklarında yer alan adalar topluluğundan oluşan ülkedir. Başkenti Mahe adasındaki Victoria'dır. Diğer önemli adaları Praslin, La Dique ve Silhouette'dir. İngilizce ve Fransızca'nın yanısıra Kreol de yoğun olarak konuşulur.

Eğer bozulmamış tropik bir cennet arıyorsanız Seyşeller tam size göre.Palmiye ağaçlı kıyılardan başka vahşi hayatla dopdolu ormanlar ve dalış için mükemmel mekanlar vardır.

Dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bir kuş yaşamı, şnorkel'ciler ve scuba diving tutkunlarını bekleyen 150 tür tropikal balık Şeysellerin ayrıcalıkları arasında.

Seyşeller’de yerli bir kültür yoktur ama Afrika etkisi hayatta kalmıştır.Seyşel müziği Hint,Avrupa ve Arap müziklerinin bir karışımıdır. Seyşeller Hint Okyanusundaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olanıdır. Balık ve pilav başlıca yemeklerdir.Balık ve deniz ürünleri çok geniş bir yelpaze sunar.

Ülkede muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür.Bu yağışlar özellikle Ocak ayında düşer.Mahe ve Silhouette en çok yağışı alan yerlerdir.Ocak ayı en yağışlı,Temmuz ve Ağustos en kuru aylardır.Her ay sıcaklık 24 ile 31 derece arasında inip çıkar.

Seyşeller’de görülmesi gereken yerler, Seyşeller’in asıl varlık kaynağı olan minik adalar. Bu adaların çoğu resortlar tarafından tek başına işgal edilmiş durumda. Buralarda kaldığınızda bütün ada size aitmiş gibi hissediyorsunuz. Seyşeller’de yapabilecekleriniz arasında başı çeken scuba diving, yani tüplü dalış. Çok derinlere inmek istemeyenler için şnorkel alternatifi var. Rengarenk balıklar ve açıklardaki mercan kayalıkları renkleri ve büyüleyici görüntüleriyle aklınızı başınızdan alacak.

Balık tutmaktan hoşlanıyorsanız Seyşeller sizin için bir cennet olacak. Mahe, Praslin ve La Digue’de balık avlama turları düzenleniyor.

Su sporlarına meraklı olanlar için de Seyşeller bulunmaz fırsat. Su kayağından rüzgar sörfüne ve kanoya birçok su sporu merakınızı burada giderebilirsiniz. Özellikle North Island’da su sporları aktiviteleri bol miktarda mevcut.

Golf, Seyşeller’deki bir diğer sportif aktivite. 18 delikli bir şampiyona golf sahasına ev sahipliği yapan Lémuria’da golf oynayabilirsiniz. Bunun için resort’ta kalıyor olmanıza gerek yok.

Mahe, Seyşel Adaları’nın en genişi ve kalabalık nüfuslu olanı. Seyşeller’in başkenti olan Victoria da Mahe Adası’nda yer alıyor. Botanik Bahçesi (coco-de-mer palmiyeleri), Doğal Tarih Müzesi ve Ulusal Tarih Müzesi bu adada yer alıyor. Beau Vallon Plajı ise Mahe’nin en popüler sahili.

OTELLER

North Island Lodge (5*) - www.north-island.com
Fregate Island Private (5*) - www.fregate.com
Maia Luxury Resort & Spa (5*) - www.maia.com.sc
Banyan Tree Seychelles (5*) - www.banyantree.com
Labriz Silhouette (5*) - www.labriz-seychelles.com
Lemuria Resort of Praslin (5*) - www.lemuriaresort.com
Sainte Anne Resort & Spa (5*) - www.beachcomber-hotels.com
Hilton Seychelles Northolme (5*) - www.hiltonworldresorts.com
Cousine Island Resort (5*) - www.cousineisland.com
Desroches Island Resort (5*) - www.naiade.com


Ülke Mutfağı:
Seyşeller Hint Okyanusundaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olanıdır. Balık ve pilav başlıca yemeklerdir.Balık ve deniz ürünleri çok geniş bir yelpaze sunar.Ülke Uydu Görüntüsü

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

 
Vize istenmiyor  |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    
  


p p