En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-Dönüşüm

Milano - İtalya


 


Saat Farkı: 1 saat geri
Türkiye'den ulaşım: THY ve Alitalia'nın direkt seferleri ile ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 3 saat
Şehir içi ulaşım: Metro (3 hat), Hafif Metro, Tramvay, Troleybüs, Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim
Nüfus: 1,303,437

Milano şu anda Açık hava,Sıcaklık 27 ° C.

(Sıcaklık bilgileri 2 saat ara ile güncellenmektedir)

Milano  iklim bilgileri ve iklim grafiği sıcaklık grafiği

İklim:
Nemli suptropikal iklim. Yazlar çok sıcak ve nemli. Kışlar ise soğuk geçer. Zaman zaman kar görülür.

Ekonomi:
Bankacılık, Finans, Otomotiv, Teknoloji, Moda, Kongre ve Fuar Turizmi

Görülmesi Gereken Yerler:
Duomo Katedrali ve Meydanı - La Scala Opera - Galleria Vittorio Emanuele II (tarihi bina / alışveriş merkezi) - Castello Sforzesco (tarihi kale) - San Siro futbol stadyumu - Colonne di San Lorenzo (antik şehir kalıntıları) - Santa Maria delle Grazie (kilise) - Navigli semti (gece hayatı) - Via della Spiga (alışveriş caddesi) - Via Monte Napoleone (lüks mağazalar caddesi) - 10 Corso Como (bit pazarı) - Giardini Pubblici (park) - Porta Venezia - Stazione Centrale di Milano (tren garı) - Viale Papiniano (bit pazarı)

Müzeleri:
Museo Poldi Pezzoli (sanat müzesi) - Museo della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci (bilim müzesi) - Museo Teatrale alla Scala (scala müzesi) - Bagatti Valsecchi müzesi - Museo Civico Archeologico (arkeoloji müzesi) - Galleria Civica d'Arte Moderna (modern sanat müzesi) - Museo di Palazzo Ducale (tarih müzesi) - Museo di Milano (şehir müzesi) - Museo d'Arte Estremo Orientale e di Etnografia (etnografya müzesi) - Museo d'Arte Antica


MİLANO VIDEOShare |Otelleri:
Bvlgari Hotel Milano (5*) - www.bulgarihotels.com
Four Seasons Hotel Milano (5*) - www.fourseasons.com/milan
Grand Hotel Et De Milan (5*) - www.grandhoteletdemilan.it
Park Hyatt Milan (5*) - www.milan.park.hyatt.com
Hotel Principe Di Savoia (5*) - www.hotelprincipedisavoia.com
The Westin Palace, Milan (5*) - www.westin.com
Carlton Hotel Baglioni (5*) - www.baglionihotels.com
Town House Galleria (butik) - www.townhousegalleria.it
3 rooms (butik) - www.3rooms-10corsocomo.com
Hotel Straf (butik) - www.straf.it
Starhotels Rosa (4*) - www.starhotels.com
Enterprise Hotel (4*) - www.enterprisehotel.com
De La Ville Hotel (4*) - www.delavillemilano.com
Brunelleschi Hotel (4*) - www.hotelbrunelleschimilano.com
Montebianco Hotel (4*) - www.hotelmontebiancomilan.com
Grand Hotel Verdi (4*) - www.grandhoteletdemilan.it
Mercure Milano Centro (4*) - www.accorhotels.com
Hotel Spadari al Duomo (4*) - www.spadarihotel.com
Starhotels Anderson (4*) - www.starhotels.com
Hotel Dei Cavalie


Genel Bilgi:
İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milan, ülkenin 20 eyaletinden biri olan Lombardia'nın başkentidir. Dünyanın en önemli finans ve ticaret merkezlerinden biri olan Milan, İtalya'nın en zengin kentidir. Tüm dünyada, İtalya'nın moda ve refah kenti olarak tanınan Milan, ülkenin başlıca sanayi merkezidir. Tekstil (özellikle ipek), araba üretimi, makine ve demir yolu araçları üretimi, kağıt endüstrisi ve kimya sanayi kentin başlıca endüstri kolları arasında yer alır.

Kent merkezinde yer alan tarihi yapıları ve geçmişi yaşatan caddeleri hesaba katmazsak, Milan daha çok kültürel zenginliği ve sosyal yaşamıyla gündeme gelen bir kenttir diyebiliriz.

Piazza Del Duomo'da yer alan ve yapımına 1386 yılında başlanan Duomo, dünyanın en büyük kiliselerindendir. Kilise, kentte bulunan en ünlü kutsal yapıdır.

1358 ile 1368 yılları arasında yapılan Castello Sforzesco kalesi, Castello Meydanı’nda yer alır. Önemli bir kültür merkezi olan kalede 10 adet müze bulunur.

Festa del Perdono'da yer alan Antico Ospedale Maggiore, 1942 yılına kadar hastane olarak kullanılmıştır. Günümüzde Università degli Studi di Milano’ya (Milano Üniversitesi) ev sahipliği yapmaktadır.

Duomo'da bulunan La Scala Tiyatro Müzesi (Museo Teatrale all Scala), Avrupa'daki benzerlerinin en büyüklerinden biridir. Müzede sergilenen koleksiyon tamamen tiyatro tarihiyle ilgilidir. Müzede el yazmaları, sahne dekorları, minyatürler ve tiyatroya dair diğer eserler sergilenmektedir.

Museu Poldi Pezzoli (Poldi Pezzoli Müzesi), 15. ve 18. yüzyıllar arası dönemde yaşamış İtalyan sanatçılarının imzasını taşıyan en iyi tabloların ve dekoratif sanat çalışmalarının yer aldığı zengin bir koleksiyona sahiptir.

Dünya modasının kalbi olarak tanınan Milan, aynı zamanda dünya kültürünü besleyen en önemli şehirlerden biridir. Sayısız kültür merkezi, galeri, sergi ve kütüphane, kent kültürünün hayat bulduğu yerlerdir.

Tiyatro, müzik ve sinema, kentin modern kültürünü oluşturan önemli unsurlardandır. Milan aynı zamanda dünyanın en önemli opera ve bale merkezlerinden biridir.

Kent merkezinde yer alan Padiglione d'Arte Contemporanea, benzerine az rastlanır sanat galerilerinden biridir. Burası, deneme çalışmalarından oluşan mükemmel bir koleksiyona sahiptir.

Klasik müzik ve özellikle opera, rock, caz ve pop kentin müzik kültürünün vazgeçilmezleridir.

Milan, çok sayıda tiyatro ve sahne sanatları merkezine sahip olmasıyla övünen kenttir. Teatro all Scalla (La Scala), dünyanın en iyi ve en ünlü opera ve bale evlerindendir. La Scala Tiyatrosu kentte klasik balenin merkezidir. Bu tiyatro ayrıca Mayıs aylarında düzenlenen Milan Kısa Film Festivali’ne ev sahipliği yapar.

Milan’da çok sayıda festival gerçekleşir. Haziran aylarında düzenlenen “The Festa del Naviglio”, danslı, müzikli eğlenceleri ve yemekleriyle ünlü bir festivaldir. 7 Aralık’ta düzenlenen “The Festa di Sant'Ambrogio”, kentin en önemli bayram günüdür. Dini kutlamalardan eğlence partilerine farklı farklı aktivitelerin gerçekleştiği bu bayram, kent yaşamında özel bir yere sahiptir.

Milan, kentin her noktasına dağılmış bar, kulüp, disko, meyhane ve müzikli eğlence mekanlarıyla doludur. Bu mekanlar, İtalya’nın en gözde eğlence yerleridir.

Aile restoranlarından, pizza lokantalarına kentin dört bir yanına yayılmış restoranlarda yerel ve uluslararası her türlü yiyecek ve içeceği bulmak mümkündür.

Tereyağı, peynir, süt ve süt ürünleri, kent mutfağının başlıca malzemeleridir. Gorgonzola (yumuşak peynir), İtalyan mutfak kültürüne has bir peynir çeşididir. Milan pirzolası, saffron risotto (İtalyan usulü tavuklu ve peynirli pilav), cassoeula (lahana ve domates sosu ile ikram edilen haşlanmış et ve sosis) ve panettone (kuru üzüm ve anasonlu bir tür tatlı ekmek) kent mutfağının başlıca lezzetleridir.

Alışveriş yapmadan ya da kentin alışveriş merkezlerini dolaşmadan Milan'dan ayrılmak, bu kente uğramamakla eşdeğerdir. Dünyanın moda ve tasarım başkenti olarak anılan Milan, Paris ve Londra ile birlikte Avrupa'nın en iyi alışveriş bölgesidir. İtalya'nın en önemli moda evleri ve dünyanın en ünlü moda markaları bu kentte bulunur.

Dünyaca ünlü Golden Quad, dünyanın en lüks butiklerine ev sahipliği yapar. Duomo, Cavour ve San Babila Meydanları arasındaki bölüm, kentin en önemli alışveriş yerlerindendir. Burada bulunan Montenapoleone, Vittorio Emanuele, Della Spiga ve Manzoni Caddeleri, çeşitli mağazalar ve dünya markalarının satış noktalarıyla doludur. Giorgio Armani, Prada, Gucci, Versace ve daha birçok ünlü markaya ait mağazalar bu caddelerde yer alır.

Şehir Uydu Görüntüsü

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET
 
Vize bilgileri    |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    
İtalya

Ülkeye bağlı şehirler
 Floransa
 Milano
 Napoli
 Roma
 Sicilya
 Siena
 Venedik
  


p p