En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-Dönüşüm

Kuala Lumpur - Malezya


 


Saat Farkı: 5 saat ileri
Türkiye'den ulaşım: Malezya Havayollarının direkt seferleri mevcut. Ayrıca Singapore Airlines, THY, Emirates, vb ile aktarmalı olarak ta ulaşabilirsiniz.
Uçuş Süresi: 11,5 saat
Şehir içi ulaşım: Hafif raylı sistem (2 hat), Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Ocak, Şubat, Aralık, Haziran, Temmuz
Nüfus: 1,887,674

Kuala Lumpur şu anda Çok bulutlu,Sıcaklık 26 ° C.

(Sıcaklık bilgileri 2 saat ara ile güncellenmektedir)

Kuala Lumpur  iklim bilgileri ve iklim grafiği sıcaklık grafiği

İklim:
Bol yağışlı Ekvatoryel İklim hakimdir. Özellikle Eylül-Kasım ve Şubat-Nisan arası çok yağış alır. Haziran-Temmuz en az yağış alan aylardır. Hava sıcaklığı yıl boyunca pek değişmez.

Ekonomi:
Bankacılık, Finans, Sigortacılık, Emlak, Medya, Telekomünikasyon, Turizm, Sağlık

Görülmesi Gereken Yerler:
Petronas Kuleleri - Kuş Parkı - Çin Mahallesi - Menara Telekom Kulesi - Sunway Lagoon (eğlence parkı) - Masjid Jamek (cami) - Sultan Abdul Samad binası - Masjid Negara (cami) - Sri Mahamariamman tapınağı - Thean Hou Tapınağı - Jalan Petaling (pazar) - St. Mary Katedrali - Batu Mağaraları - Hint Mahallesi - Merdeka Meydanı - Taman Orkid (orkide bahçesi) - Kraliyet Sarayı - Putrajaya köprüsü - Parlamento Binası - Hayvanat Bahçesi - Central Market

Müzeleri:
İslam sanatları müzesi - Ulusal Müze - Tarih Müzesi


MALEZYA VIDEO



Share |



Otelleri:
Hotel Imperial (5*) - www.starwoodhotels.com
Shangri-La Hotel (5*) - www.shangri-la.com
Ritz-Carlton (5*) - www.ritzcarlton.com
Ascott Kuala Lumpur (5*) - www.the-ascott.com
Mandarin Oriental (5*) - www.mandarinoriental.com/kualalumpur
JW Marriott Hotel (5*) - www.marriott.com
Hilton Kuala Lumpur (5*) - www.hilton.com
Le Meridien Kuala Lumpur (5*) - www.starwoodhotels.com
Hotel Maya Kuala Lumpur (5*) - www.hotelmaya.com.my
Grand Millennium (5*) - www.millenniumhotels.com
Westin Kuala Lumpur (5*) - www.starwoodhotels.com
Renaissance Kuala Lumpur (5*) - www.marriott.com
Nikko Hotel Kuala Lumpur (5*) - www.hotelnikko.com.my
Traders Hotel (4*) - www.shangri-la.com


Genel Bilgi:
Malezya'nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Gombak ve Klang Nehirlerinin kesişme noktasında 1800'lerin başında kalay madenlerinin keşfedilmesiyle küçük bir madenci köyü olarak kurulan Kuala Lumpur, 'çamurlu kavşak' anlamına gelir. Kısaca 'KL' denilen Kuala Lumpur bugün hareketli bir metropol, Malezya'nın federal başkenti ve ülkenin ticaret, siyaset, eğlence ve uluslararası etkinlikler merkezidir.Sultan Abdul Samad Binası ve, 31 Ağustos 1957'de İngiliz bayrağının son kez indirilerek yerine Malezya bayrağının çekildiği Merdeka Meydanı başta olmak üzere, şehrin ilginç yerleşimlerine turistler akın eder.

Kuala Lumpur'un sürekli değişen semaları, dünyanın en yüksek binaları olan 452 m yüksekliğindeki görkemli Petronas İkiz Kuleleri ile dünyanın dördüncü yüksek binası Menara Kuala Lumpur'a ev sahipliği yapar.

Hafif Raylı Ulaşım Sistemi ile halen inşaat aşamasındaki Hızlı Monoray Sistemi dahil, modern ulaşım hizmetleri sayesinde şehirde göz açıp kapatıncaya kadar bir yerden bir yere gidebilirsiniz. Kuala Lumpur, ultramodern bir şehre dönüşmekle birlikte sömürge döneminin görkemli binaları ile savaş öncesinin dükkan-evleri ve çalışma şekli eski günlerin çekiciliğini korur.

Bahçe Şehir ambiyansı Kuala Lumpur'a iner inmez ziyaretçileri büyüler. Ağaçlarla ve gözalıcı bitkilerle bezeli sokaklar ve binalar geceleri renkli ışıklarla aydınlatıldığında eşsiz bir görüntü çıkar ortaya. Amber Çiçeği ve Orkide Bahçelerini içinde bulunduran Göl Bahçeleri, Kuş, Geyik ve Kelebek Parkları Kuala Lumpur'un onlarca hazlarından sadece birkaçıdır. Antik çağlara uzanmak istiyorsanız, Milli Müzeyi kaçırmamalısınız. Şehrin diğer müzelerinde de ilginç konular işlenir.

Kuala Lumpur alış veriş çılgınlarının mükemmel fırsatlar yakaladığı bir şehirdir. Jalan Bukit Bintang, Jalan Tuanku Abdul Rahman ve Jalan Ampang boyunca sıralanan alış veriş merkezleri ile The Mall, Central Market ve Çin Mahallesi sayısız çeşitte ürünleri ve baştan çıkartıcı fiyatlarıyla ziyaretçileri mıknatıs gibi kendine çeker. Bu bölgelerde aynı zamada gece hayatı ve gece etkinlikleri de oldukça renklidir. Yerel ve Batı müzikleri dinlemek ya da kültür gösterileri izlemek için Milli Tiyatroyu veya Dewan Filharmonik Petronas'ı denemelisiniz. Şehirde gece golfü de yapılabilir. Son derece geniş seçenekleriyle nefis yerel mutfaklar ve batı mutfakları örneklerinin sunulduğu restoranlar günün her saatinde açıktır. Şehrin sayısız restoranını ve yiyecek sunulan farklı yerleri keşfedin; Kuala Lumpur'un gastronomi hazlarını tadın.

Şehir Uydu Görüntüsü

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET
 
Vize istenmiyor    |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    




Malezya

Ülkeye bağlı şehirler
 Kuala Lumpur
 Langkawi
  






p p