En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-Dönüşüm

Ibiza - İspanya


 


Saat Farkı: 1 saat geri
Türkiye'den ulaşım: THY ve Iberia'nın Madrid aktarmalı seferleri ile ulaşılır.
Uçuş Süresi: 5 saat
Şehir içi ulaşım: Otobüs, Gece Otobüsü, Taksi, Bisiklet
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül
Nüfus: 113,908

Ibiza şu anda Açık hava,Sıcaklık 27 ° C.

(Sıcaklık bilgileri 2 saat ara ile güncellenmektedir)

Ibiza  iklim bilgileri ve iklim grafiği sıcaklık grafiği

İklim:
Akdeniz iklimine sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır.

Ekonomi:
Turizm

Görülmesi Gereken Yerler:
Gece Kulüpleri: Space - Pacha Ibiza - Amnesia - Cafe Del Mar - Sa Trinxa Beach Bar - Privilege Ibiza - Manumission Las Benirras (plaj) - Barrio de la Penya y de la Bomba (şehir merkezi) - D'Alt Vila (eski şehir) - Can Rich de Buscastell (şarapevi) - Ibiza Yoga (spa) - Capilla de San Ciriaco (eski sokak) - Corsarios Anıtı - Cova de Can Marçà (mağara)

Müzeleri:
Museo Arqueologic de Ibiza y Formentera (Arkeoloji müzesi) - Museo Monográfico del Puig de Molins - Museu d'Art Contemporani (modern sanat müzesi)


IBIZA VIDEOShare |Otelleri:
Atzaro Ibiza (butik) - www.atzaro.com
La Torre del Canonigo (butik) - www.elcanonigo.com
Hotel Rural Sa Talaia (butik) - www.hotelsatalaia.com
El Hotel Pacha (butik) - www.elhotelpacha.com
Hotel Es Vive (butik) - www.hotelesvive.com
Es Cucons Hotel Rural (butik) - www.escucons.com
Ibiza Gran Hotel (5*) - www.ibizagranhotel.com
Insotel Fenicia Prestige Thalasso (5*) - www.insotel.com
Insotel Club Tarida Beach (4*) - www.insotel.com


Genel Bilgi:
İbiza ya da Eivissa; Akdeniz'deki Balear Adaları'nda bulunan ve İspanya yönetiminde olan bir adadır. Adada başı çeken üç şehir vardır. Bunlar, İbiza Town, Santa Eularia del Rui ve Sant Antoni de Portmany'dir. Her ne kadar Balear Adaları'nın en büyüğü Mallorca olsa da; İbiza son 30 yıldır gerek turizmin, gerekse de eğlence dünyasının Avrupa'daki önemli bir merkezi olmuştur.
İbiza ismi Arapça "Yabisah" kelimesinden gelmiştir. Sebebi de; Orta Çağ'da önemli bir süre Müslümanlar'ın kontrolünde kalmış olmasıdır. Katalanca'da ise; Eivissa ismi kullanılmaktadır.

Balear takımadalarında yer alan ve dünyanın en tanınmış adalarından biri olan Ibiza hayatınızın keşfi olabilir. İnsanların gündüz uyuyup gece yaşadığı Ibiza; müzik, giyim, eğlence konusunda son modanın belirlendiği ve tüm dünyaya yayıldığı bir merkez. Yazın başlangıcıyla birlikte, Avrupa’nın ve ABD’nin en ünlü dj’leri ve dansçıları buraya akın ediyor. Onların çaldığı müzikler, yaptıkları danslar, giydikleri kiyafetler o yazın modasını belirliyor. Begonvillerin kırmızısı, camların yeşili ile hoş bir tezat oluşturan masmavi bir gökyüzü; pırıl pırıl denizi, beyaz ince kumlu uçsuz bucaksız plajlardan ayrılmak zor.

San Antonio, San Rafael Ibiza’nın en hareketli bölgeleri. 200 km’lik sahil şeridinde bulunan “Es Pout”, “Playa De Comte”, “Cala San Vincente” ve “Cala D’hort” plajları ise sadece İbiza’nın değil dünyanın en gözde plajları. Müzik ve eğlence anlayışıyla dünyaya nam salan Ibiza’nın en önemli clubları ise Amenesia, Previlege, Pacha, ünlü su partilerinin yapıldığı El Paradis ve striptiz kulübü The Blue Rose Striptise, sabahlara kadar süren çılgın partilerin vazgeçilmez adresi. Akla hayale gelebilecek en çılgın eğlencelerin yaşandığı bu kulüplerde çalan dünyaca ünlü DJ’ler arasında Tiesto, Paul Van Dyk, Laurent Garnier, Steve Lawler, David Morales, Frankie Knuckles ve Satoshi Tomiie bulunmakta.

Ibiza adını tüm dünyaya eşi benzeri bulunmayan gece kulüpleriyle duyurdu. Bu mekanlardan özellikle biri öne çıktı, üstelik de kulüp değil bir kafe olmasına rağmen. Ibiza denilince ilk akla gelen Cafe Del Mar'dır desek abartmış olmayız. Bundan yirmi beş yıl önce ülkesinden kaçıp kafasını dinlemek isteyen bir İngiliz DJ tarafından adanın San Antonia bölgesinde açılan mekanın şahane bir plajı da var, zaten adı da buradan geliyor. Cafe Del Mar denizdeki kafe demekmiş. Efsanevi Cafe Del Mar'ın terasından dünyanın en güzel günbatımlarının seyredildiği söyleniyor. Cafe Del Mar'ın bu gevşetici ve rahatlatıcı etkisi bir müzik türüne de ilham vermiş, Cafe Del Mar chill-out (rahatlama müziği) denilen türün doğmasına sebep olan etkenlerden biri. Her yıl piyasaya sürülen (bu yıl dokuzuncusu çıktı) toplama Cafe Del Mar serisi albümleri de mekanın ününe ün katmış. Yirmi beş yıldır hiç değişmeyen Cafe Del Mar aynalı, avizeli, beyaz ve pembe lakeli dekorasyonuyla bizdeki kibar taşra pastanelerine benziyor.

Ibiza'daki eğlence ve hareket San Antonio, San Rafael ve Ibiza'nın içinde yoğunlaşıyor. Ibiza sadece eğlence değil, aynı zamanda bir stil merkezi. Adada onlarca kafe ve kulübün yanı sıra butik, aksesuar dükkanı, piercing'ci, dövmeci ve parti oyuncağı satan yer var.

Şehir Uydu Görüntüsü

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET
 
Vize bilgileri    |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    
İspanya

  


p p