En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-Dönüşüm

Cape Town - Güney Afrika


 


Saat Farkı: Yok
Türkiye'den ulaşım: THY'nın direkt seferleri var. Ayrıca Emirates, Qatar, Gulf Air, vb ile aktarmalı da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 13 saat
Şehir içi ulaşım: Otobüs, Minibüs, Taksi
En iyi Sezonları: Ocak, Şubat, Aralık, Kasım
Nüfus: 2.984.100

Cape Town şu anda Açık hava,Sıcaklık 7 ° C.

(Sıcaklık bilgileri 2 saat ara ile güncellenmektedir)

Cape Town  iklim bilgileri ve iklim grafiği sıcaklık grafiği

İklim:
Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar serin ve yağışlı

Ekonomi:
İnşaat, Emlak, Turizm, Petrokimya, Doğal Gaz

Görülmesi Gereken Yerler:
Table Mountain (masa dağı) - Robben Island (ada/eski hapishane) - Kirstenbosch National Botanical Gardens (park) - Victoria & Alfred Waterfront (liman) - Boulders Beach (penguenler plajı) - Cape of Good Hope Nature Reserve (Ümit Burnu Milli Parkı) - Twelve Apostles (12 tepeler) - Castle of Good Hope - Cape Point (burun noktası) - World of Birds (kuş parkı) - Cheetah Outreach (çita parkı) - Two Oceans Aquarium (akvaryum) - Bloubergstrand Beach (plaj) - Bo-kaap (mahalle) - Cliffton Beach (plaj) - Hout Bay

Müzeleri:
Rhodes Cottage Museum - Bo-Kaap Museum - South African National Gallery (ulusal sanat galerisi) - South African Museum and Planetarium - District Six Museum

Otelleri:
Table Bay Hotel (5*) - www.suninternational.com
Mount Nelson Hotel (5*) - www.mountnelson.co.za
The Bay Hotel (5*) - www.thebay.co.za
Cape Grace Hotel (5*) - www.capegrace.com
The Commodore (5*) - www.legacyhotels.co.za
The Twelve Apostles Hotel (5*) - www.12apostleshotel.com
Portswood Hotel (4*) - www.legacyhotels.co.za
Protea Hotel Victoria Junction (4*) - www.proteahotels.com
Southern Sun Waterfront (4*) - www.southernsun.com


Genel Bilgi:
Güney Afrika Cumhuriyetinin başkenti, alabildiğine uzun kumsallar, şarap mahzenleri, altın madenleri, birbirinden farklı türde binlerce kuş çeşidi, Masa Dağı'nın eşsiz manzarası bu dağda bulunan 5000 üzerinde bitki çeşidi ile Cape Town her sene milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Cape Town, bir yanda şık restoranları, alışveriş merkezlerini, hoş otelleri, bir yanda ise müzeleri ve kültürel etkinlikleri içinde barındıran bir şehir. Ülkemizde kış ayları yaşanırken, Cape Town'un gökyüzünde parlayan güneş, bu şehri ziyaret etmek için ilk nedenlerden bir tanesidir.

Table (Masa) Dağı: Bu dağ Afrika için gerek turistik, gerekse doğal güzellik olarak oldukça önemli olan bir dağdır. 1086 metre yüksekliğinde olan bu dağın en tepesi bir masa biçiminde düz olduğu için bu ismi almıştır. Masa Dağı'nın zirvesine şehirden teleferikle çıkabiliyorsunuz. Dağın tepesinden görünen şehir manzarasının yanı sıra bu dağda bulunan 1,470 çeşit bitki türü ile bir kez daha bu şehre hayran kalacaksınız.

Victoria ve Alfred Limanları: Cape Town'un oldukça güzel bir liman şehridir, ve bu güzel liman şehrine ayrı bir özellik katan ise; Victoria ve Alfred Limanlarıdır. Bu limanları sadece turistlerin gezdikleri bir yer olarak düşünmek yanlış olur! bu limanlar, şehir halkı içinde oldukça önemli bölgelerdir. Liman bölgesinde bulunan alışveriş mekanları, enfes yemeklerin tadına bakabileceğiniz restoranlar, iki adet dev akvaryumu, müzeleri ve eğlence adına arayabileceğiniz bir çok şeyi bir arada bulabileceğiniz bir bölge. Bu limanlarda sadece yemek yemek ya da alışveriş için değildir. Bu limanlardan kalkan gezi tekneleriyle Cape Town'un güzel koylarını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Robben Adası turu, en çok ilgi çeken geziler arasında yer alır. Robben Adası'nda bir çok mahkumla birlikte Nelson Mandela'nın 27 yıl hapsedildiği hapishane ve bir kale bulunmaktadır.

Güney Afrika Müzesi: Hollanda'ya ait Doğu Hindistan kolonisinden getirilen 600 köleye barınak olması amacıyla 1679 senesinde inşa edilmiştir. 1810 senesinden 1967 senesine kadar da Yüksek Mahkeme olarak hizmet vermiştir. Güney Afrika'nın yaşam tarzına ve tarihine ışık tutan bir müzedir. Burada bulunan fosiller turistlerin en çok ilgisini çeken bölümler arasında yer almaktadır.

Boulders Bay: Şehrin en ünlü plajlarından bir tanesidir. Bu plaj eşsiz kumsalı ya da berrak denizi ile değil, burada bulunan penguenleriyle ünlüdür. Bu plajda bulunan penguenler, bu bölgeyi kendilerine ev olarak seçmişler ve zamanla insanlarla birlikte yaşamaya alışmışlardır.

Ümit Burnu: Afrika kıtasının en uç noktası olan Ümit Burnu, Cape Town'a bir saatlik mesafede bulunuyor. Ümit Burnu'nda bulunan Milli Park'a ufak bir trenle çıkıyorsunuz ve bu tren yolculuğunun ardından, Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusun birleştiği noktadasınız, ve karşınızda da dev dalgalar.

Kirstenbosch Milli Botanik Bahçeleri: Masa Dağı eteklerinde bulunan ve 1913 yılında yapılan bu bahçelerde 5000 den fazla doğal çiçek yetişmektedir. Cape Town'da , keyfinize keyif katmak isterseniz Botanik Bahçelerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Şarap

Güney Afrika, şarap alanında son yıllarda oldukça iddialı bir şekilde kendini göstermeye başlamıştır. Yılın neredeyse her günü güneş alan iklimi ve farklı toprak çeşitlerinin bulunması nedeniyle ülkede üzüm bağları oldukça verimlidir. Cape Town şehri ve çevresinde bulunan Boschendal, Groot Constantia, Morgenhof gibi bağlar şarap tutkunlarının ilk ziyaret edeceği yerler arasında yer alır. Cape Town'da şarap bağlarının manzarası kadar, buralarda yapılan şarapların da tadına da bakabilirisiniz. Bağların yakınında bağ evlerinde bulunan şarap üreticileri, ilk olarak size yaptıkları şaraplar hakkında bilgi verecekler ve ardından da şarapların tek tek tadına bakmanızı isteyeceklerdir. Kokusu, yapılış tarihi ve tadı hoşunuza giden şarapların bu bölgelerde arzu ettiğiniz kadar içebilir ve buradan ayrılırken beğendiğiniz şaraplardan bir tane satın alabilirsiniz.

Şehir Uydu Görüntüsü

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET
 
Vize istenmiyor    |  Turlar  |  Yorumlar  |  Favorilerime ekle  |  Yazdır    
Güney Afrika

Ülkeye bağlı şehirler
 Cape Town
 Durban
 Johannesburg
 Stellenbosch
 Sun City
  


p p