En büyük yurtdışı gezi platformu Acentalar   |  Üyelik   |    Bize ulaşın   |    Acenta Girişi   
yurtdisigezi.com
Ana sayfa   Ülkeler rehberi   Gemiler rehberi   Vize rehberi   Sezon şehirleri   Gezi yorumları   Haberler    
Seyahat Rehberi
Paylaş
E-DönüşümABD Vize Bilgileri


Ülke hakkında bilgi     Turlar     Yorumlar     Favorilerime ekle     Yazdır
Bütün başvuru sahiplerinin Konsoloslukta şahsen bulunmaları gerekir;
Randevu Alınız
Randevu alabilmek için bir PIN numarası alıp aşagıdaki yolları izleyebilirsiniz.
A. Kredi kartı 
Vize Bilgi Servisini 0212-340-4444 numaralı telefondan arayarak 16 Amerikan Doları veya karşılığı Türk parasını kredi kartınızla odeyerek randevu alabilirsiniz. Bu servis Pazartesi-Cuma günleri arası  sabah 8.30 dan akşam 18.00 a kadar hizmet vermektedir. Randevuyu PIN numarasını aldığınız gün alabilirsiniz.
Veya
B.Türkiye İş Bankası 
a. Herhangi bir İş Bankası şubesine giderek 16 Amerikan Doları yada eşdeğer Türk Lirası ücret karşılığında vize bilgisi için PIN numarası alabilirsiniz.
b. PIN numarasi aldığınız günün ertesi günü Vize Bilgi Servisini arayarak (0212-340-4444) konsolosluk görevlisiyle mülakat için randevu alınız. Vize Bilgi Servisi, Pazartesi-Cuma gunleri arası  sabah 8.30 dan akşam 18.00 a kadar hizmet vermektedir.
Vize Bilgi Servisi size göçmen ve göçmen olmayan vize başvuruları ve başvuracak kişinin yanında neler bulundurması gerekenler konusunda bilgi sağlayabilir. Türkiye İş Bankası’ ndan veya kredi kartıyla PIN numarası aldığınız zaman, vize başvuru formunu doldurmayla ilgili bütün sorularınızı sormaya hazırlıklı olunuz. Aldığınız PIN numarası, aynı gün içinde ikinci aramalarınız için de geçerli olacaktır, ancak daha fazla aramalarınız için yeni bir PIN numarası almanız gerekmektedir.
PIN,  randevu tarihini değiştirmek veya iptal etmek durumunda Vize Bilgi Servisini ikinci arama için geçerlidir. Sorularınız için yapacağınız aramalar,  yeni bir PIN numarası almanızı gerektirecektir.


GÖÇMEN OLMAYAN VİZE BAŞVURU HUSUSLARI 
Başvuru formunu Doldurunuz
Vize Başvuru Formunun Doldurulmasına İlişkin Tavsiye
Başvuru sahipleri formdaki bütün soruları cevaplamak zorundadırlar. Lütfen bütün cevapların okunaklı olmasına dikkat ediniz. Eger sorunuzun cevabı yoksa lutfen  “Yok” cevabını veriniz. Bütün sorular cevaplanmalıdır, aksi takdirde randevunuz iptal edilebilir ve Vize Bilgi Servisi aracılığı ile yeni bir basvuru yapmanız istenebilir.
En iyi ve kolay yoldan DS-156 başvuru formunuzu internet üzerinden doldurabilirsiniz. Lütfen Türkçe karakterler kullanmayınız
Başvurusunu internet üzerinden dolduran kişilerin başvurularına öncelik verilecektir.
1. Göçmen Olmayan Vize Başvuru formu DS-156 yı bütün başvuru sahipleri doldurmalıdır.
2. 16-45 yaş arası Türk erkekleri, ve 3. ülke vatandaşları DS-157 formunu da doldurmakla yükümlüdürler.
Başvuru için istenen belgeler;
• Başvuru sahibi tarafından imzalanmış geçerli bir pasaport
• DS-156: Göçmen Olmayan Vize Başvurusu için
• DS157:  Göçmen Olmayan Vize Başvuru Ek Formu, 16-45 yaş arası erkek başvuru sahipleri için
• Renkli, tüm yüzü kaplayan, iki kulak ve alnın göründüğü, beyaz fona cekilmiş yeni bir vesikalık fotoğraf.
• 131 Doları yatırdığınıza ilişkin Fortis Banka dekontu
• Nüfus cüzdanı sureti ve önlü arkalı fotokopisi(Eğer nüfus cüzdanınızda T.C kimlik numarası yok ise internetten dökümü)
Yukarıdakilere ek olarak Konsolosluk görevlisi, başvuru sahibinden kişinin Türkiye'deki durumunu gösteren destekleyici belgeler isteyebilir.
Randevunuza geliniz
Başvuru sahibi, mülakat sırasında Türkiye ile olan sosyal, ekonomik, ailevi ve profesyonel bağlarının güçlü olduğunu ve kısa bir ziyaretten sonra Türkiye’ye geri döneceği konusunda Konsolosluk yetkilisini ikna edebilmelidir. Bütün göçmen olmayan vize başvuru sahiplerinin parmak izleri görüşme sırasında alınacaktır.


Vizenizi Alınız
Mülakatınız sonunda eğer vize başvurunuz onaylandıysa, pasaportunuz UPS (United Parcel Service) tarafından sağlanan kurye servisi ile size ulaştırılacaktır. UPS le gonderilen pasaportlar ev yada iş adresinize mülakat gününden 2 gun sonra ulaşacaktır (kurye servisi Cumartesi günü de calışmaktadır). Başvuruların yoğun olduğu zamanlarda bu süre biraz aşılabilir.
Acentamız sizinle ve konsolosluklarla aranızda  sadece aracı bir kurumdur.Vize verilmemesi yada reddi halinde acentamız sorumlu değildir.
Turlarımıza katılacak yolculularımızın her ülke için ayrı ayrı evraklar hazırlaması gerekmektedir.
Yeşil pasaport sahipleri vize almak zorundadırlar.

 

 

p p